Коли мова заходить про спортивні досягнення, деякі спортсмени, можуть жертвувати безпекою заради результатів. Наприклад, вживати перед тренуванням енергетичні напої. На думку фахівців охорони здоров’я, це небезпечно підвищеним ризиком інсульту.

Центри контролю та профілактики захворювань США (CDC) попереджають, що енергетичні напої зазвичай містять надмірну кількість кофеїну, цукру, добавок та стимуляторів, таких як гуарана, таурин та L-карнітин. Ця комбінація інгредієнтів може призвести до підвищеного ризику інсульту у здорових людей.

“Енергетичні напої містять мегадози кофеїну, а іноді й інших стимуляторів. Ми виявили, що деякі люди, які вживають їх, потрапляють в лікарню з інсультами або серйозними крововиливами в мозок, – розповідає ревматолог Рула Хадж-Алі. – Зазвичай це молоді, в іншому здорові люди у віці від 30 до 40 років”.

Хадж-Алі пояснює, що якщо ваше тіло чутливе до інгредієнтів енергетичних напоїв, у вас можуть виникнути проблеми при першому вживанні. Але іноді підвищена чутливість розвивається з часом. Крім інсультів, у деяких людей така чутливість підвищує ризик смерті.