Вчені виявили, що в деяких сортах м’яса містяться антиоксиданти, які знижують ризик розвитку старечого недоумства. Серед них – куряче м’ясо.

Згідно з дослідженням, опублікованим в Antioxidants, у свинині, яловичині та курці містяться особливі антиоксиданти – дипептиди імідазолу (IDP). Ці речовини раніше пов’язували з нижчою ймовірністю розвитку деменції, як каже доктор Андре Бріттен-Діссон.

Раніше стало відомо, що дипептиди імідазолу – карнозин та ансерин – відрізняються нейропротекторними властивостями, що допомагають запобігти деменції. Дані речовини мають протизапальний та антиоксидантний ефект, пише Daily Express.

У дослідженнях, опублікованих у Journal of Alzheimer’s Disease, також йдеться про зв’язок між карнозином та ансерином та станом мозку. З’ясувалося, що з високим рівнем цих речовин у крові мали менший ризик розвитку порушень мозку протягом 10 років.

У ході іншого дослідження, результати якого були опубліковані в Nutrients, виявилося, що при додаванні карнозину протягом півроку у літніх людей покращуються когнітивні функції. Щоправда, це стосується лише тих, хто має легкі когнітивні порушення.