Є низка вітамінів, які обов’язково потрібно отримувати для підтримки здоров’я. Серед них – вітамін D. І він – один із найважливіших. Надходить вітамін D в організм людини в основному із сонячного світла.

Джамал Рамзі, співзасновник експертів із харчування Jrny, розповів, скільки часу потрібно проводити на сонці, щоб отримувати достатньо вітаміну D. Загалом це може змінюватись в залежності від кількох факторів, у тому числі від часу доби, типу шкіри, місця проживання.

За словами Рамзі, рекомендується гріти під сонячним промінням обличчя, руки, ноги чи спину протягом 5-30 хвилин двічі-тричі на тиждень.

При цьому фахівець підкреслив, що навіть у похмурі дні можна отримати певну кількість вітаміну D. Але все ж таки вироблятися його буде менше, ніж у сонячні ясні дні.

Згідно з даними Ради з вітаміну D, у ясний день під прямим сонячним промінням шкіра може виробляти від 10 тисяч до 25 тисяч міжнародних одиниць (МО) вітаміну D за 15-30 хвилин перебування на сонці. У похмурий день при цьому шкіра здатна виробляти лише 10% цієї кількості.