Медики назвали три зовнішні ознаки, за якими можна дізнатися про приховані проблеми зі здоров’ям, зокрема, розпізнати підвищений артеріальний тиск.

У гіпертонії є кілька неочевидних ознак, одна з яких — гіпергідроз, тобто підвищене потовиділення. Він може вказувати на збої в центральній нервовій системі і ендокринні зміни.

Підвищена пітливість часто є ознакою раптового підйому артеріального тиску, причому зазвичай вона виникає відразу після його нормалізації, відзначають фахівці.

“Чорні мушки” в очах з’являються при різкому підвищенні тиску. Через спазм судин деякі ділянки ока відчувають дефіцит кисню, що призводить до появи «мушок».

Шум у вухах також може говорити про порушення мозкового кровообігу. При різкій і раптовій появі шуму тільки в одному вусі, а також при будь-яких інших неврологічних симптомах слід звернутися до лікаря.

Небезпека гіпертонії в тому, що вона є фактором ризику розвитку інсульту, інфаркту та серцевої недостатності. Для профілактики рекомендується регулярно пити призначені ліки (а не коли «заболіла голова»).

За даними ВООЗ, гіпертонія є найважливішою причиною інсульту і хвороб серця. Від її ускладнень щорічно помирають до 9,4 мільйона чоловік.

Деяким людям для нормалізації тиску досить змінити спосіб життя – припинити курити, відмовитися від алкоголю, перейти до здорового харчування, регулярно займатися фізичною активністю. Дуже важливо підтримувати нормальну вагу: втрата кожних 5 кілограмів зайвої ваги може сприяти зниженню систолічного кров’яного тиску на 2-10 пунктів.