Багато з них можуть потрапити в організм, якщо їсти рибу і морепродукти сирими або неправильно обробленими.

Вчені з Вашінтонського університету з’ясували, що за останні 40 років в рибах стало в 283 рази більше паразитів. Фахівці вивчили дані про 215 різних видів риб і більше 120 досліджень на цю тему, які проводилися з 1978 по 2015 роки.

Наприклад, гельмінти Anisakis simplex можуть вражати багато видів риб і морських тварин, в тому числі породи, які використовуються для приготування суші, сашимі та інших страв з риби, що не мають на увазі термічну обробку. Ці гельмінти живуть в рибах у вигляді личинок, а в дорослу особину виростають, потрапляючи в організм ссавців. Вони можуть потрапляти в організм людини, але не можуть вижити в нашому кишечнику.

Проте, личинки Anisakis simplex можуть викликати симптоми отруєння – нудоту, блювоту, діарею. Але є й інші паразити, які здатні жити в організмі людини, якщо риба не пройшла достатню термічну обробку.

Вчені не змогли знайти причину такого серйозного збільшення кількості паразитів в рибі. Для деяких видів це може бути пов’язано зі збільшенням температури морів, для інших – зі зростанням чисельності морських ссавців, багато з яких зараз знаходяться під охороною і їх винищення заборонено.

Експерти відзначили, що паразити в основному небезпечні для тих, хто самостійно ловить рибу або купує її у рибалок. На виробництві і в ресторанах зараження практично, хоч і не на 100%, виключається. Тому суші в ресторані все ж залишаються безпечними, а ось романтична вечеря після риболовлі цілком може обернутися проблемами.

Рибу, в безпеці якої ви не впевнені, потрібно обов’язково ретельно оглянути – іноді кісти і самі личинки видно неозброєним оком в м’ясі. І дуже важливо добре приготувати таку рибу – вона повинна пройти термічну обробку.