Нове дослідження показує, що рівень тривожності серед чоловіків, що переходять до батьківства, значно вище, ніж повідомляється за регіональними даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).

У новому дослідженні, опублікованому в журналі психосоматичного акушерства та гінекології, дослідники з школи громадського здоров’я Колорадо в медичному кампусі Аншутц Університету Колорадо вивчили поширеність тривожності серед батьків у перинатальний період, який включає вагітність протягом першого року життя. післяпологовий.

“Перехід до батьківства-важлива подія в житті, яка часто супроводжується новими проблемами, пов’язаними з проблемами, пов’язаними з фінансами, взаєминами і балансом роботи та особистого життя. Незважаючи на ці зміни, що відбуваються як з чоловіками, так і з жінками, мало що відомо про поширеність тривожності серед новачків”, – сказала Дженн Лейферман, доктор філософії, професор колорадської школи громадського здоров’я. “Наскільки нам відомо, наше дослідження є першим метааналізом, який вивчає рівень поширеності тривожності серед батьків і матерів у перинатальному періоді”.

Дослідники проаналізували відповідні дослідження з більш ніж 40 000 учасників, опубліковані в період з 1995 по 2020 роки. Автори виявили, що загальна оцінка тривожності серед чоловіків у перинатальному періоді становила майже 11 відсотків, при цьому показники під час вагітності були нижчими (9,9 відсотка), ніж протягом першого року після пологів (11,7 відсотка).

Ці показники значно вищі, ніж глобальні регіональні показники ВООЗ поширеності тривожності серед чоловіків, які коливаються від 2,2 до 3,8 відсотка, що дозволяє припустити, що перехід до батьківства може збільшити ризик тривожності у чоловіків.

Що стосується занепокоєння матерів, дослідники виявили, що приблизно 17,6 відсотка жінок відчувають його в перинатальний період. Це також значно перевищує глобальні регіональні переваги ВООЗ щодо тривожності серед жінок, але відповідає оцінкам материнської тривожності з інших метааналізів.

Дослідники припускають, що багато чоловіків відчувають тривогу під час переходу до батьківства, починаючи з першого триместру протягом першого року після пологів. З огляду на це, необхідно визначити відповідну підтримку новим батькам, а також раннє виявлення і лікування батьківської тривожності.