Щитовидна залоза є органом у формі метелика, який розташований біля основи шиї. І відповідає щитовидка за багато функцій в організмі.

Якщо ваша щитовидна залоза не працює так, як треба, то у вас з’являться проблеми із частотою серцевих скорочень, артеріальним тиском, вагою, температурою тіла, пише Medical Xpress.

При надто активній роботі щитовидної залози виникає гіпертиреоз. Серед його симптомів виділяють ненавмисну втрату ваги, швидкий або нерегулярний пульс, прискорене серцебиття, дуже сильне почуття голоду, тривогу, нервозність, дратівливість, тремор, потовиділення, зміни менструального циклу, сильну чутливість до тепла, зміни в роботі кишечника, зоб (збільшена щитовидна залоза), м’язова слабкість, втома, проблеми зі сном, ламке та тонке волосся, витончення шкіри та ін.

При гіпертиреозі можуть розвинутись хвороби серця, остеопороз, проблеми із зором, шкіра може стати опухлою, знебарвленою.

Гіпотиреоз – це стан, при якому щитовидка не виробляє потрібної кількості гормонів. В результаті ви можете страждати від втоми, підвищеної чутливості до холоду, запорів, сухої шкіри, збільшення ваги, захриплості, слабкості у м’язах, високого рівня холестерину, депресії, порушень пам’яті та інших проблем зі здоров’ям. Згодом все це призведе до ожиріння, болю в суглобах, серцево-судинних захворювань, периферичної невропатії.