Інфаркти та інсульти залишаються в числі найбільш поширених причин смертності серед громадян України. Тим важливіше знати про всі фактори ризику цих підступних хвороб.

Підвищений артеріальний тиск. Гіпертонія завдає істотної шкоди артеріях, через неї в кровоносних судинах накопичуються атеросклеротичні бляшки. Згодом вони ускладнюють приплив крові до серця і тим самим провокують інфаркти.

Підвищений рівень холестерину. Згадані вище атеросклеротичні бляшки виникають з холестерину, які ми отримуємо з їжею. Саме тому людям вкрай важливо стежити за показниками холестерину в крові і у разі необхідності приймати статини.

Підвищений рівень цукру в крові. Через високі показники глюкози наші кровоносні судини також можуть пошкоджуватися. А це провокує згустки крові або тромби. Вони загрожують інфарктом міокарда.

Ожиріння. Призводить до підвищеного артеріального тиску, стрибків рівня цукру в крові і збільшення показників холестерину.

Куріння. Один з основних факторів ризику хвороб серця і легенів. Куріння вкрай негативно позначається на здоров’ї наших кровоносних судин, тому від цієї шкідливої звички краще позбутися якомога раніше.

Джерело: МедікФорум