Для нього не потрібні дорогі ліки і довгі бесіди з психіатром.

У популярному американському журналі для підприємців “Inc.” з’явилася нещодавно стаття Анни Мейер про користь холодного душу. За твердженням автора, ця гігієнічна процедура, вельми корисна для здоров’я, в першу чергу, психічного.

“Дослідження вчених показують, що холодний душ, прийнятий вами відразу ж після пробудження, допомагає вам зробити більше справ протягом дня”, – пише Анна Мейер.

Свої слова вона підкріплює твердженнями лікаря-психіатра і викладача Гарвардської медичної школи Ашвіні Надкарни. Він вважає, що вплив низьких температур активізує симпатичну нервову систему в нашому тілі, яка контролює нашу мимовільну реакцію на небезпечні або стресові ситуації.

Читайте також:  Порушення обміну речовин: 4 ознаки, що метаболізм занадто повільний

«Через щільність рецепторів холоду на шкірі під час прийому холодного душу периферично нерви посилають в мозок потік електричних імпульсів, тим самим активізую нашу свідомість і тонізуючи тіло», – говорить психіатр.

Йому вторить колега Аманда В. Портер з науково-дослідного університету міста Цинциннаті (Огайо, США).

“Холодний душ також може зменшити тривогу, допомогти сконцентрувати увагу, тим самим підвищуючи когнітивні здібності і продуктивність”, – стверджує вона.

Автор статті також заявляє, що щоденне стояння під крижаним душем зміцнює не тільки тіло, але і силу волі. “Якщо поставити перед собою довгострокову мету-стояти кілька хвилин під крижаною водою – і йти до неї, як би це важко не було, то таким чином ви готуєте себе до всіляких труднощів в житті і бізнесі, які очікують вас поза душем”, – пише Анна Мейер.

Читайте також:  Ці ознаки під час їжі вказують на дефіцит заліза

Лікар-кардіолог, провідний науковий співробітник Національного медичного дослідницького центру профілактичної медицини, експерт Ліги здоров’я нації Ольга Молчанова бачить в холодному ранковому душі прекрасний спосіб впоратися зі стресом.

“Дослідження показали, що холодний душ адаптує організм до стресу, будучи за своєю суттю його легкою формою. Це підтвердив порівняльний аналіз крові групи любителів загартовування і групи здорових добровольців. Також були дослідження, які показали, що регулярний холодний душ збільшує в крові кількість лейкоцитів, клітин, які ведуть боротьбу з починається хворобою. Таким чином холодний душ прискорює обмін речовин і активує імунну систему. Звичайно, далеко не всі здатні відразу встати під холодний душ, тому можна привчати себе до нього поступово. Спочатку холодним душем обдавати гомілки, потім ноги цілком, потім рухатися і вище, поступово привчаючи себе до холодної води», – радить кардіолог.

Читайте також:  Бажаєте якомога довше зберегти пам'ять? Ведіть здоровий спосіб життя

Вона стверджує, що холодний душ корисний у разі атеросклерозу і підвищеного тиску. Від впливу холодної води судини звужуються і кров змушена рухатися швидше, за рахунок цього відбувається поліпшення кровопостачання і стимуляція роботи серцево-судинної системи.

Потім, зігріваючись після недовгого обливання, судини знову розширюються. Таким чином стискаючись і розширюючись, збільшується еластичність судин, що перешкоджає виникненню гіпертонії.