Стрес на кожну людину впливає по-різному. Хтось через нього може погано спати, а хтось починає переїдати. І ось як не набрати зайві кілограми у такий важкий період.

Під час стресу в організмі людини виділяється гормон кортизолу. Наукові дослідження показують, що часто підвищений рівень кортизолу пов’язаний із абдомінальним ожирінням.

Одна з причин, через яку кортизол може сприяти збільшенню ваги, полягає в тому, що він підвищує рівень цукру в крові. Існують наукові докази, що цей гормон також посилює апетит, а це підвищує ризик переїдання. Крім того, кортизол впливає на витрату енергії та на обмін речовин, пише Eat This, Not That!.

Ось які продукти допоможуть скоротити вплив кортизолу на ваш організм.

Фрукти. Раціон, що включає багато рафінованих продуктів, насичених жирів, доданого цукру, може підвищити рівень кортизолу в порівнянні зі збалансованою дієтою (яка містить велику кількість фруктів, овочів, цільнозернових продуктів, ненасичених жирів). Крім того, у фруктах є клітковина (вона добре насичує) і вони містять мало калорій.

Овочі. Вони, як і фрукти, є джерелом клітковини. Вона допоможе відчувати ситість довше та покращить травлення. До того ж в овочах зовсім небагато калорій.

Цільнозернові продукти. Це овес, лобода, коричневий рис, цільнозерновий хліб та ін. У цільних зернах є клітковина, що допомагає насититися, і певна форма клітковини – пребіотик, яка зменшує реакцію організму на стрес. Вона підтримує рівень корисних бактерій у кишечнику.

Бобові. У квасолі та сочевиці багато корисних властивостей. У тому числі – покращення травлення, а також пребіотичні функції. Ви можете додати сочевицю, наприклад, у улюблений суп.

Йогурт. Він містить пробіотики, тобто корисні бактерії, що мешкають у кишечнику людини. За рахунок пробіотиків може покращитися настрій та знизитися рівень занепокоєння та стресу.

Риба. Всі види риби – це чудове джерело білка. Деякі сорти можуть похвалитися вмістом омега-3. Наприклад, це тунець, лосось. Відомо, що омега-3 жирні кислоти покращують психічне здоров’я.