У той час як добавки в основному приймаються для покращення вашого здоров’я, багато досліджень пов’язують невеликі дієтичні продукти з несприятливими побічними ефектами.

Добавки пережили масовий бум у минулому столітті, коли на полицях магазинів з’явилися різні продукти всіх розмірів та кольорів. Однак деякі експерти стверджують, що в деяких випадках маленькі таблетки завдають більше шкоди, ніж користі, пише Express.

Добавки з бета-каротином можуть збільшити ризик раку легень при надмірному вживанні. Бета-каротин описує червоно-жовтогарячий пігмент, що міститься в різних рослинах і фруктах.

Додаткова версія цього пігменту обіцяє підвищити ваш імунітет та зберегти вашу шкіру здоровою. Дослідження показало, що прийом більшої кількості, ніж добова доза, що рекомендується, корелює з 20-відсотковим збільшенням ризику.

Читайте також:  Як пов'язані стан артерій та ризик розвитку діабету: нове дослідження вчених

Проводилося понад два десятиліття, було розглянуто різні випробування, у яких брали участь тисячі пацієнтів. Прийом добавок бета-каротину надлишку може збільшити ризик розвитку раку легень.

Чи може прийом додаткових вітамінів та мінералів знизити ризик розвитку раку? Натомість результати останніх досліджень принесли несподіваний поворот.

Добавки не були корисними для їхнього здоров’я. Насправді деякі люди, згідно з останніми дослідженнями, захворювали на рак частіше, коли приймали вітаміни.

Прийом полівітамінів у правильній дозі все ж таки може бути корисним. Однак, занадто багато або занадто довго приймати добавки може бути шкідливим.