Дослідження показують, що речовина, що міститься в петрушці, апігенін володіє протираковими властивостями, перешкоджаючи розвитку злоякісних утворень.

Журнал Oncotarget опублікував результати дослідження, що говорять про те, що всім відома петрушка містить речовину, що володіє потужною здатністю уповільнювати прогресування раку або навіть зупиняти його зростання. Вчені встановили, що ця речовина апігенін уповільнює вироблення ферменту IKKa, пов’язаного зі зростанням та прогресуванням раку.

Інші дослідження також підтверджують протиракові властивості апігеніну. Зокрема, випробування, які проводили Університет Міссурі, підтвердили його ефективність проти раку молочної залози. Автори іншого дослідження повідомили, що апігенін здатний знищити велику кількість клітин раку легень.

Загалом на сьогоднішній день опубліковано понад 600 наукових статей про користь петрушки та її «суперречовини» у справі боротьби з раком та профілактики онкозахворювань.

«Сушена петрушка є одним із найпотужніших джерел апігеніну, містить близько 13 000 мг речовини на 100 грамів. У свіжій петрушці міститься від 225 до 300 мг на 100 г. Використовуючи невелику жменю зелені щодня, ви можете забезпечити своєму тілу покращений протираковий захист».

Додатково фахівці зазначають, що петрушка також містить ефірні олії, які допомагають нейтралізувати деякі канцерогени. Крім цього, вона багата на каротиноїди, які захищають клітини від ушкоджень, що викликають рак.

Однією з поживних речовин, якими насичена петрушка, є вітамін С, життєво важливий для імунної системи. Цей вітамін є потужним антиоксидантом, який захищає клітини організму від шкідливого впливу вільних радикалів – молекул, що викликають окислювальний стрес, що посилює схильність до раку.