Куркума як спеція часто використовується в супах та інших стравах. Протягом багатьох років вона використовувалася у традиційній медицині різних країн для лікування різних хвороб. Проте нещодавно стало відомо, що куркума може негативно вплинути на печінку.

У статті, опублікованій у «Американському журналі медицини» у жовтні цього року, вчені оцінили зв’язок між споживанням куркуми та можливим пошкодженням печінки, пише Eat This, Not That. Серед учасників дослідження були пацієнти, включені до Американської мережі лікарсько-індукованих ушкоджень печінки (DILIN).

В результаті дослідники виявили 16 випадків уражень печінки, пов’язаних із вживанням куркуми. Ці випадки були зафіксовані в період із 2011 по 2022 рік. Ступінь серйозності цих поразок варіювалася від середньої до тяжкої. Через це п’ятеро людей було госпіталізовано, а одна померла від гострого пошкодження печінки.

У ході проведення подальшого аналізу з’ясувалося, що всі ці пацієнти вживали куркуму разом із чорним перцем.

Про випадки ураження печінки через куркуму також йшлося у 2021 році у виданні International Medical Case Reports Journal. Подібні ситуації траплялися й у Тоскані (Італія).