За словами доктора медичних наук Майка Бола, є кілька гіпотез щодо того, чому взимку люди частіше хворіють. Але існують також способи захиститися від грипу в цю пору року. Їх також перерахував лікар.

Перша гіпотеза, яка пояснює те, чому люди частіше хворіють саме взимку, полягає в тому, що в холодну та суху погоду риновірус (що викликає застуду) та вірус грипу поширюються швидше. Крім того, найчастіше взимку у людей низький рівень вітаміну D в організмі. Це може послабити імунітет, пише Eat This, Not That!.

Якщо ви хочете всю зиму почуватися добре і не хворіти, зверніть увагу на поради нижче.

Добре харчуйтеся, займайтеся спортом та висипайтеся. Також рекомендується підтримувати здорову вагу, відмовитися від куріння і якнайменше зазнавати стресу. Це дозволить зміцнити імунітет, зменшити запалення в організмі, зменшити кількість гормонів стресу, які можуть придушувати імунну систему.

Пам’ятайте про гігієну та тримайте руки подалі від обличчя. Намагайтеся мити руки часто і тримати їх від рота, носа, очей. Крім того, ефективним способом захисту від грипу вважається щеплення.

Робіть все можливе, щоб зменшити ризик зараження. Не відвідуйте людні місця і не ходіть на зустрічі з друзями, якщо ті нещодавно вже хворіли на грип.

Приймайте вітаміни C та D, ехінацею. Згідно з одним науковим оглядом, рослинна добавка ехінацею може запобігти застуді. Деякі дослідження також доводять ефективність у цьому плані вітаміну D та C.

Якщо ви відчуваєте, що хворієте, подбайте про себе. Не забувайте пити більше води, відпочивати. Крім того, є докази, що при застуді може бути корисний курячий суп із локшиною.