Провізор Ірина Булигіна пояснила, які ліки варто зберігати в холодильнику, щоб вони не втратили цілющих властивостей. Експерт радить читати інструкції перед прийомом медичних препаратів.

Провізор рекомендує віднести в холодильник ліки, в анотації яких вказується, що їм потрібно зберігання при температурі від 4 до 14 градусів тепла за Цельсієм. Такі препарати не можна залишати в кімнаті, так як вони зіпсуються.

Як правило, охолодження вимагають ліки з натуральними компонентами. В холоді потребують супозиторії, мазі на жировій основі, порошки і краплі від хвороб органів зору. У цю ж категорію входять препарати, створені в рецептурному відділі аптеки, а іншим зазвичай досить кімнатної температури для збереження властивостей.

Відзначимо, зіпсовані ліки не тільки не допоможуть позбутися від хвороби, але і здатні викликати ускладнення. Тому рекомендується перед вживанням медикаментів прочитати інструкцію, а при необхідності проконсультуватися з лікарем або попросити поради у співробітників аптеки.