Фахівці клініки Майо, США, перерахували 6 ознак, коли здуття живота несе в собі небезпеку для здоров’я. У зв’язку з чим настійно рекомендується при фіксуванні перерахованих симптомів якомога швидше звернутися до фахівця.

З одного боку, здуття живота є звичайним станом, особливо після святкового сезону надмірного потурання своїм харчовим бажанням, з іншого – не виключаються ризики наявних серйозних захворювань. Тому важливо розпізнати, чи варто хвилюватися чи ні, вважають фахівці з клініки Майо. Що стосується продуктів-винуватців метеоризму, то до них найчастіше належать: броколі, боби, фрукти і овочі у великій кількості. Серед інших причин: пиття газованої газованої їжі, стрес чи занепокоєння, а в деяких випадках такі умови, як целіакія або синдром роздратованого кишечника. Перший важливий знак, коли метеоризм постійно супроводжується втратою ваги, що може вказувати як на інфекції, так і на рак кишечника.

Якщо здуття живота пов’язано з діареєю, появою в стільці крові, то тягнути з відвідуванням лікаря вкрай не рекомендується, в гіршому прояві це говорить про онкологічному захворюванні. У свою чергу постійний метеоризм і відчуття втоми – погане поєднання, яке досить часто ігнорується, хоча не виключено діагностування злоякісного новоутворення. До не менш небезпечних ознак відноситься і раптова втрата апетиту, коли людина починає наїдатися меншими порціями їжі.

Не менший ризик для здоров’я несе в собі кишкова кровотеча, як і раптова поява сильного болю в животі, особливо якщо дискомфорт зосереджений у певній області.