Навіть невелике зниження водного фізіологічного балансу вкрай небезпечно для організму чоловіків, встановили вчені.

Дослідники заявили, що шкода для здоров’я від нестачі рідини можна порівняти зі шкодою від куріння. Про це повідомила електронна газета ZIV.ru.

«Зменшення кількості води в організмі молодих чоловіків всього на 1% нижче фізіологічної норми веде до зростання ризику розвитку захворювань серця», – констатували фахівці.

Вчені провели дослідження, в ході якого пильно спостерігали за всіма змінами в стані серцево-судинної системи молодих чоловіків, що відбуваються на тлі нестачі рідини в організмі. Виявилося, що навіть при невеликій нестачі вологи в організмі чоловіків починала змінюватися еластичність кровоносних судин, через що виникали утруднення кровотоку в артеріях і, в подальшому, як наслідок, – порушення міокарда.

«Такий недолік рідини зовні проявлявся тільки у виникненні почуття спраги, проте шкоди від такої незначної дегідратації можна було порівняти зі шкодою від куріння», – резюмували у підсумку дослідники.

За даними джерела, подібного роду наукове розслідування проводилося вперше. Вчені мають намір перевірити вплив дегідратації на стан серцево-судинної системи і у жінок.

Джерело: МедікФорум