Багато медиків вважають, що взуття, в якому людина ходила вулицею, має залишатися за порогом його квартири.

Напевно, багато хто скаже, що в квартиру не можна заходити у взутті, щоб не забруднити. Проте, не всі знають про можливі наслідки такого візиту для здоров’я. Мікроби, бактерії, фекалії – всі ці непотрібні чи шкідливі забруднювачі можуть опинитися у житлі, принесені туди взуттям із вулиці.

Який вплив може мати вуличний бруд на здоров’я?

Дослідники-екологи, професор Маркус Патрік Тейлор та професор Грабріель Філіппеллі, вивчили наслідки ходіння по квартирі у вуличному взутті.

«Якщо ви залишите взуття на килимку перед входом, там також залишаться потенційно небезпечні для вашого здоров’я патогени», – заявили вчені під час розслідування.

Читайте також:  Любов до молочних продуктів доводить чоловіків до раку простати

За їхніми словами, досить велика частина пилу, що є на поверхнях у квартирі, складається з текстильних волокон, лусочок шкіри або волосся людей і тварин, а добра третина заноситься із зовнішнього світу – через взуття, у відкриті вікна. Проте першого фактора можна уникнути, кажуть експерти.

Вчені назвали важливі для здоров’я причини не заходити до квартири у вуличному взутті.

Патогени населяють 80% підошв взуття. Під час досліджень на взуттєвих підошвах людей знаходили різні патогени, включаючи сальмонеллу та листерію, які пов’язані із хворобами харчового походження. Серед цих мікробів були і лікарсько-стійкі, що практично не реагують на антибіотики.

Читайте також:  Що може призвести до ішемічної хвороби серця

Сліди фекалій – майже на всьому взутті. За даними вчених, 96% вуличного взуття містять бактерії E.Coli – це вказує на контакт із фекаліями (наприклад, фекаліями тварин на вулиці). Проникнення таких мікроорганізмів у квартиру підвищує ризик кишкових інфекцій у її мешканців.

Шкідливі хімікати. Зі взуттям у будинок можуть заноситись небажані хімічні речовини. Наприклад, токсичні частинки свинцю можуть переноситися після контакту із землею, їх вплив може сприяти когнітивним, неврологічним порушенням.

Потенційні канцерогени. З вулиці в житло також можуть проникати поліфторовані хімічні речовини, які вважаються «вічними», оскільки не розкладаються. Потрапляючи в організм, вони можуть накопичуватися в ньому, і наука підозрює, що із цим пов’язаний підвищений ризик розвитку раку.

Читайте також:  Ендокринолог назвала способи знизити потяг до солодкого

Висновок: для здоров’я корисніше жити у приміщенні без взуття. На думку дослідників, краще знімати вуличне взуття біля дверей, ніж заходити у ній у квартиру.