За словами професора Вальтера Лонго, професор Школи геронтології імені Леонарда Девіса Університету Каліфорнії, від досліджень на лабораторних тваринах до епідеміологічних досліджень серед людей, дає вченим більш чітке уявлення про те, яке харчування може дати найкращі шанси на більш довге та здорове життя.

У статті, яка включає огляд літератури Лонго і співавтор Розалін Андерсон з Університету Вісконсіна описують «дієту довголіття», багатокомпонентний підхід, заснований на дослідженнях різних аспектів дієти, починаючи зі складу їжі та калорійності споживання до тривалості та частоті періодів голодування.

“Ми досліджували зв’язок між поживними речовинами, голодуванням, генами і довголіттям у короткоживучих видів і поєднали ці зв’язки з клінічними та епідеміологічними дослідженнями на приматах та людях, включаючи довгожителів”, – сказав Лонго.

Що і коли їсти для довголіття

Італо-американський біогеронтолог та клітинний біолог, відомий своїми дослідженнями ролі генів натще і відповіді на поживні речовини у клітинному захисті, старінні та хворобах, а також припущенням, що тривалість життя регулюється подібними генами та механізмами у багатьох еукаріотів.

Вчені проаналізували сотні досліджень харчування, хвороб та тривалості життя лабораторних тварин та людей та об’єднали їх зі своїми власними дослідженнями поживних речовин та старіння.

Стаття також включала огляд різних форм голодування, включаючи короткострокову дієту, що імітує реакцію організму на голодування, переривчасте голодування (часте та короткочасне) та періодичне голодування (два або більше днів голодування або дієти, що імітують голодування). що два рази на місяць).

Харчування для довголіття могло б виглядати у реальному житті:

«Багато бобових, цільних зерен та овочів; трохи риби; ніякого червоного м’яса чи обробленого м’яса та дуже мало білого м’яса; низький вміст цукру та очищених зерен; гарна кількість горіхів та оливкової олії та трохи темного шоколаду».