Вчені вивели унікальний спосіб спілкування з клітинами людського мозку, який раніше ніколи не використовувався. І за рахунок нього було встановлено, що цей орган є набагато потужнішим обчислювальним блоком.

Виявилося, що мозок людини має набагато більш видатними обчислювальними потужностями, ніж це було прийнято вважати. Дослідники з Німеччини та Греції виявили процес у зовнішніх клітинах мозку, який і призводить до розвитку власного градуйованого сигналу. А він дозволяє окремим нейронам виконувати логічні функції. Результати цього цікавого дослідження опубліковані в авторитетному науковому журналі Science. Тут зазначається, що ці нові електричні властивості ніколи раніше не спостерігалися в жодній тваринній тканині крім тканини людини.

Читайте також:  Лікар розповів, скільки потрібно бути на сонці для отримання вітаміну D

А це піднімає логічне питання про те, чи сприяє даний сигнал виключно розвитку людського інтелекту або він також відзначався у наших предків по еволюції – людиноподібних приматів. За рахунок хвилеподібного сигналу здійснюється відкриття і закриття каналів в нейронах, які обмінюються зарядженими частинками на зразок натрію, хлориду і калію.

Нейрони керують кінцями гілок, які називаються дендритами. Вони відіграють центральну роль у процесах розуміння, оскільки лежать в основі того, що визначає обчислювальну потужність окремих нейронів. Дендрити називаються світлофорами нервової системи, їх значний потенціал дії може передаватися сусіднім нервам, які або блокують, або передають ці повідомлення далі.

Читайте також:  Міцні кістки та здорове серце: чим корисний магній і в яких продуктах він є