Жорсткі методи виховання, створені задля проблеми з поведінкою в дітей віком, насправді їх і породжують. До такого висновку дійшли вчені з Великобританії.

Тривале дослідження британських вчених торкнулося дітей та підлітків віком від кількох місяців до 17 років. Дослідники відвідували будинки та збирали дані про те, які проблеми демонструють діти з поведінкою, та наскільки жорстко їх виховують. Авторів дослідження цікавила так звана проблема «курки та яйця», тобто що з’являється раніше – проблеми з поведінкою, за якими слідує жорстке виховання, або навпаки. Було встановлено, що жорсткі методи виховання пов’язані з гіперактивністю дитини віком 5 років та емоційними проблемами віком 7 років.

Проблеми з поведінкою у трирічних дітей були викликані жорстким вихованням вже у віці 5 років, а гіперактивність, що народжувала емоційні проблеми у віці 5 років, була пов’язана з жорстким вихованням у віці 7 років. Це свого роду двоспрямованість гіперактивності та жорсткого виховання. При цьому тактика усунення у вихованні дітей була корисною у дошкільному віці, але призводила до несприятливих наслідків вже у віці від 5 до 7 років.

Зібрані дані повідомляли, на жаль, майже виключно мами. Крім того, методи, що використовуються для оцінки дисциплінарного виховання, не відрізнялися високою надійністю, а отже, могли призвести до спотворення даних. Але знову доведено, що такі методи виховання, як крики або ляскання по м’якому місцю можуть мати згубні наслідки для психічного здоров’я дітей, однак і діти з поведінковими проблемами створюють додаткове навантаження для психіки батьків, впливаючи на тактику виховання.