Дослідження свідчать, що зморшки на лобі можуть сигналізувати про десятикратне підвищення ризику серцевих захворювань.

Зморшки є неминучим побічним ефектом старіння, але кілька досліджень показують, що зморшки також можуть бути спричинені основними факторами. Вважається, що деякі кровоносні судини на обличчі можуть бути сприйнятливішими до утворення бляшок, що призводить до більш вираженої появи зморшок в деяких областях. Цей факт привів дослідників до думки, що ознаки судинних захворювань, таких як атеросклероз та гіпертонія, можуть виявлятися на різних частинах обличчя, пише Express.

У ході одного дослідження, що тривало 20 років, вчені перевірили стан здоров’я понад 30 000 здорових дорослих віком від 32 до 62 років.

Наприкінці періоду спостереження дослідники виявили, що у людей з глибокими зморшками на лобі ризик розвитку серцево-судинних захворювань був у 10 разів вищим.

Вчені припустили, що оскільки кровоносні судини на лобі тонші, ніж судини, розташовані в інших частинах тіла, легше помітити наявність зубного нальоту.

При атеросклерозі артерії забиваються бляшками холестеринів, що обмежує простір, доступний для проходження крові.

Згодом звуження артерій стає настільки сильним, що ризик серцево-судинних захворювань, таких як інсульт та серцевий напад, суттєво зростає.

Дослідження показало, що жінки з мінімальною зморшкуватою шкірою або без зморшок (нуль балів) зазнавали найменшого ризику.

«Чим вищий показник зморшок, тим вищий ризик серцево-судинної смертності».

Висновки слід сприймати з часткою скептицизму, оскільки досліджень, що підтверджують зв’язок між зморшками на лобі та серцево-судинними захворюваннями, небагато.

Неофіційні дані свідчать про те, що наявність зморшок на лобі є відображенням факторів способу життя, таких як нездорове харчування та інсульт, які сприяють вищому ризику серцево-судинних захворювань.

Більше того, інші дослідження виявили потенційний зв’язок між зморшками на обличчі та наявністю високого кров’яного тиску.