Майбутні варіанти коронавірусу можуть бути більш заразними, ніж “омікрон”. Про це заявила експерт Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) Марія ван Керкхове, яка виступала в програмі “Наука за п’ять хвилин”, яка транслювалася в соцмережах.

“Чим більше циркулює цей вірус, тим більше у нього можливостей змінюватися”, – заявила ван Керкхове. Вона особливо підкреслила, що “омікрон” не буде останнім штамом коронавірусу, який людству належить обговорювати. За словами експерта, про властивості нових варіантів вірусу зараз нічого не відомо, але “безсумнівно, вони будуть більш заразними, оскільки їм буде потрібно перевершити варіанти, які циркулюють зараз”.

Ван Керкхове також нагадала, що люди, які захворіли коронавірусом, піддаються ризику довгострокових наслідків і фахівцям поки не все ясно про так званий “борг ковіду”. В даний час надходить все більше підтверджень того, що “омікрон” призводить до менш важкого перебігу хвороби, ніж при зараженні “дельтою”, але новий варіант вірусу все ще викликає побоювання і не слід вважати його слабким, підкреслила експерт ВООЗ.

Штам “Омікрон” вперше був виявлений на території Ботсвани і пар на початку листопада минулого року. Експерти відразу ж повідомили, що цей варіант вірусу має високу заразність. Поступово омікрон витісняє попередній найпоширеніший штам “дельта” і стає домінуючим.