Від психічних розладів можуть страждати різні люди. Однак недавнє дослідження показало, що частіше подібні хвороби зустрічаються у тих, хто має низький соціально-економічний статус.

У дослідженні, яке проводилося університетом Хельсінкі, говориться, що між 30-річним віком і соціально-економічним статусом людини є зв’язок. З’ясувалося, що ті, у кого низький рівень освіти в 30 років, до 52 років схильні до 58-відсоткового ризику розвитку психічних захворювань. Особливо сильним подібний зв’язок був у людей із шизофренією, а також у тих, хто зловживав психоактивними речовинами.

Також результати дослідження продемонстрували, що ті, хто не мав роботи у 30 років або хто в цьому віці ніколи не працював, надалі мали подвійний ризик розвитку психічного розладу, пише .

У ході дослідження фахівці проаналізували інформацію з національного реєстру про більш ніж 1,2 мільйона людей, які народилися у 1966-1986 роках.

Незважаючи на те, що, згідно з результатами дослідження, психічні розлади частіше діагностують у людей з низьким соціально-економічним статусом, також була підтверджена широка поширеність хвороб психіки незалежно від соціально-економічного статусу.