Розвиток раку часто пов’язаний з високим споживанням червоного м’яса і переробленого м’яса. Хоча доведено, що оброблені харчові продукти шкідливі для вашого здоров’я, вживання помірної кількості м’яса тварин, риби і птиці може допомогти в профілактиці раку.

У новому дослідженні, опублікованому в Американському журналі китайської медицини, дослідники з різних університетів Тайваню показали, що карнозин дипептид, виявляється головним чином у м’ясі, здатний інгібувати міграцію та інвазію клітин колоректального раку. Обидва ці процеси життєво важливі для метастазування раку, розвитку вторинних злоякісних новоутворень.

Дослідники вважають, що це злиття двох амінокислот не тільки зменшує запалення, але також робить регулюючий вплив на епітеліально-мезенцимальний перехід (EMT) – подія, залучена як в розвиток, так і патологічні процеси, наприклад, прогресування раку.

Карнозин: користь для здоров’я і джерела

Організм природним чином виробляє дипептид карнозин. Він утворюється шляхом зв’язування двох амінокислот, а саме аланіну і гістидину. Карнозин в основному знаходиться в скелетних м’язах і в мозку. Люди також отримують його з дієтичних джерел, таких як яловичина, риба і куряче м’ясо, або приймаючи карнозинові добавки.

Згідно з дослідженнями, карнозин може зміцнювати імунну систему підтримувати здоров’я очей і покращувати настрій і роботу мозку. Добавки з карнозином є додатковим лікувальним засобом при різних станах – катаракті, ускладненні діабету, високому кров’яному тиску і проблеми з нирками. Клінічні дані також свідчать про те, що карнозин може запобігати зниженню когнітивних функцій, уповільнювати прогресування хвороби Альцгеймера.

Джерело: Science News