Холодна погода в зимові місяці є фактором спазму судин, стрибків артеріального тиску.

Кардіологи Британського фонду серця виступили з нагадуванням про те, що в зимові місяці може підвищуватися ризик серцевих нападів, передає Express. Одним з аспектів, що погіршують стан серцево-судинної системи, є перепад температур, який відчувають судини при виході людини з теплого приміщення на морозне повітря.

В таких обставинах може статися судинний спазм і спричинити за собою різкий стрибок артеріального тиску.

«На холоді кровоносні судини, розташовані близько до поверхні тіла, звужуються-це не тільки підвищує кров’яний тиск, але також може привести до розриву жирових бляшок і блокування ними артерій, що живлять кров’ю серце або мозок», – пояснюють фахівці.

У свою чергу, дослідження за участю 274 000 чоловік, що проводилося в Швеції, показало, що взимку ризик серцевого нападу підвищується через вплив відразу різних погодних факторів-це низькі температури, більш низький атмосферний тиск, сильний вітер і меншу кількість сонячного світла.

Крім того, в зимові місяці більш поширені грип та інші інфекції, наслідком яких можуть ставати запальні явища в серці. Все це послаблює міокард, робить його менш витривалим, більш схильним до пошкодження внаслідок фізичної напруги.

Примітно, що такий поширений вид зимових навантажень, як прибирання снігу, називається фахівцями діяльністю, що підвищує ризик інфаркту. У США, наприклад, було підраховано, що щорічно від серцевих нападів, отриманих під час прибирання снігу, там помирає близько 100 осіб.