Американська кардіологічна асоціація оновила рекомендації щодо оцінки та підтримки здоров’я серцево-судинної системи. Зокрема кардіологи переглянули показники оптимальної тривалості сну.

Як зазначають фахівці, здоровий та повноцінний сон важливий не лише для серця, пише Eurekalert. “Сон впливає на загальний стан здоров’я, а люди з більш здоровим режимом сну ефективніше справляються з такими факторами ризику для серця, як зайва вага, високий артеріальний тиск або ризик розвитку діабету другого типу”, – пояснює президент Американської кардіологічної асоціації Дональд М. Ллойд. Джонс.

Ідеальною кількістю нічного сну для дорослих кардіологи називають 7-9 годин на день. Оптимальна добова тривалість сну для дітей віком до 5 років становить 10-16 годин, для дітей 6-12 років – 9-12 годин та для підлітків 13-18 років – 8-10 годин.

Окрім кількості та якості сну для здоров’я серця важливі й інші фактори. Фахівці розділили їх на дві основні групи: які стосуються безпосередньо факторів здоров’я і пов’язані з поведінкою людини. До першої групи увійшли індекс маси тіла, рівні холестерину та цукру в крові, а також артеріальний тиск. По-друге, крім сну, – раціон, рівень фізичної активності та вплив нікотину.

Як вказують кардіологи, оптимальна дієта, що передбачає вживання великої кількості фруктів, овочів, горіхів та бобових, цільного зерна, нежирних молочних продуктів та зниження в раціоні кількості солі, червоного та обробленого м’яса, а також підсолоджених напоїв. Дорослим, щоб підтримувати здоров’я серця, експерти рекомендують 150 хвилин помірної фізичної активності на тиждень або 75 хвилин високоінтенсивних фізичних навантажень.