У пацієнтів із підтвердженим коронавірусом, які страждають на гіпертонію і діабет, підвищений ризик небезпечних для життя неврологічних ускладнень – крововиливів у мозок або інсульту.

Такого висновку дійшла команда вчених-медиків із Медичної школи Перелмана при Університеті Пенсільванії (США). Дослідженням керував лікар Колбі Фріман, повідомляє Mirror.

За словами фахівців, у людей із високим кров’яним тиском або діабетом, у разі зараження COVID-19, частіше розвиваються “потенційно смертельні ускладнення мозку”.

Лікарі підкреслили, що спершу вірус атакує клітини в дихальній системі, що призводить до запалення легенів і піддає людей ризику зараження пневмонією. Однак, як відомо, інфекція має вплив й на інші системи організму.

Читайте також:  Вчені визначили, від якого алкогольного напою найсильніше похмілля

Так, у дослідженні взяли участь 1 357 осіб із підтвердженим COVID-19. Водночас із 81 пацієнта, який пройшов сканування мозку, 18 (трохи більше одного з п’яти) мали невідкладні або критичні стани, враховуючи інсульти, крововиливи в мозок і закупорку кровоносних судин. Автори повідомили, що у половини цих пацієнтів раніше був в анамнезі високий артеріальний тиск і/або діабет другого типу. Троє пацієнтів із критичними результатами померли під час госпіталізації.

Учені-медики зазначили, що найбільш поширеними причинами для цієї “процедури” були зміни психічного стану пацієнтів, а також наявність у них неврологічних проблем – пов’язаних із порушенням вимови і зору.

Читайте також:  Простий продукт виявився потужним засобом для довголіття

“Вплив COVID-19 поширюється далеко за межі грудної клітки. Хоча ускладнення з боку мозку рідкісні, вони стають усе більш частим і потенційно руйнівним наслідком інфекції”, – зробив висновок лікар Фріман.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News