ГоловнаНовини Здоров'яУчені попередили про небезпеку парного молока

Учені попередили про небезпеку парного молока

Непастеризоване молоко збільшує ризик розвитку у вірусів і бактерій людини стійкості до антибіотиків. До таких висновків прийшли дослідники з Центру з контролю і профілактики захворювань США. Подробиці цієї наукової роботи опубліковані в ArsTechnica.

Натуральне молоко

Вчені вивчили бактерії Campylobacter jejuni, які вражають шлунково-кишковий тракт людини, викликаючи лихоманку, блювоту і діарею. Це захворювання вкрай рідкісне, але в 2016 році у штаті Колорадо (США) госпіталізували 12 осіб. Для порівняння з 1993 роком кількість інфікованих збільшилася в чотири рази.

Американські дослідники знайшли зв’язок між попитом на парне молоко в даному штаті і епідемією. Дійшло до того, що регіональні власті заборонили продаж молока, але за фактом багато фермерів продовжували нелегально збувати парне молоко.

Читайте також:  Як збільшити спалювання жиру: 4 поради професора спортивної медицини

Лабораторні дослідження довели, що вживання непастеризованого (парного) молока збільшує ризик зараження Campylobacter jejuni в 150 разів.

Небезпека в тому, що ця бактерія стійка до найбільш поширених антибіотиків (тетрацикліну, налідиксової кислоти та ципрофлоксацину), із-за чого побороти інфекцію лікарям досить складно.

Фахівці настійно рекомендують перестати пити парне молоко, у разі виникнення симптомів інфекції звернутися до лікаря.

Джерело: 7mednews

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News