Непастеризоване молоко збільшує ризик розвитку у вірусів і бактерій людини стійкості до антибіотиків. До таких висновків прийшли дослідники з Центру з контролю і профілактики захворювань США. Подробиці цієї наукової роботи опубліковані в ArsTechnica.

Вчені вивчили бактерії Campylobacter jejuni, які вражають шлунково-кишковий тракт людини, викликаючи лихоманку, блювоту і діарею. Це захворювання вкрай рідкісне, але в 2016 році у штаті Колорадо (США) госпіталізували 12 осіб. Для порівняння з 1993 роком кількість інфікованих збільшилася в чотири рази.

Американські дослідники знайшли зв’язок між попитом на парне молоко в даному штаті і епідемією. Дійшло до того, що регіональні власті заборонили продаж молока, але за фактом багато фермерів продовжували нелегально збувати парне молоко.

Лабораторні дослідження довели, що вживання непастеризованого (парного) молока збільшує ризик зараження Campylobacter jejuni в 150 разів.

Небезпека в тому, що ця бактерія стійка до найбільш поширених антибіотиків (тетрацикліну, налідиксової кислоти та ципрофлоксацину), із-за чого побороти інфекцію лікарям досить складно.

Фахівці настійно рекомендують перестати пити парне молоко, у разі виникнення симптомів інфекції звернутися до лікаря.

Джерело: 7mednews