Протеїнові батончики можна знайти у кожному супермаркеті, і купують їх не лише спортсмени. Виробники позиціонують їх як здоровий перекус або продукт для схуднення.

Експерти вирішили з’ясувати у фахівців з фітнесу, чи це так насправді.

Викладач коледжу фітнесу та бодібілдингу імені Бена Вейдера, тренер вищої категорії, керівник фітнес-підрозділу Максим Мусаєв розповів про те, що кількість спортивного харчування, що вживається, за добу не повинна бути більше 5–10%, і в жодному разі не замінювати прийоми їжі:

– Такі батончики, як і інші спортивні продукти, мають бути доповненням до постійного харчування, – уточнив він. – Якщо за день за допомогою свого звичного раціону ви не можете набрати необхідну кількість КБЖУ. Отоді й підійде спортпіт.

Чим корисні батончики
Протеїнові батончики є дуже зручним джерелом поживних речовин та харчових волокон, магнію, калію, заліза та фосфору. Також їх використовують для втрати ваги – як аналог білка. Існує і зворотний ефект – з їх допомогою можна набрати правильну вагу – тобто якщо ваш добовий раціон не дає вам необхідних калорій, а об’їдатися ви не хочете, достатньо з’їсти батончик.

Також цим продуктом можна замінити сніданок, якщо немає можливості нормально поїсти вранці.

Білкові батончики також допомагають набрати м’язову масу.

Чим шкідливі протеїнові батончики
Третина виробників батончиків, досліджених Роскацтво, вказали неправильну інформацію про калорійність продуктів. Вони її значно занижували.

Найбільш калорійним виявився – Pikki – закрив майже 1/5 норми – 18,4%, тоді як батончик із найменшим вмістом калорій – «Здоровий перекус» – лише 4,06%. У батончиках все-таки багато цукру. Результати експертизи показали, що у продукті – дуже великий розкид значень – від 7,9 г на 100 г до 63,6.

Це також свідчить про те, що більшість виробників дані про кількість цукру просто не виносить на упаковку.