Одна з найстаріших гілок імунної системи людини, яка називається комплементом, може впливати на тяжкість захворювання на COVID-19.

Як повідомило Medical Press, такого висновку дійшли дослідники з Ірвінговського медичного центру Колумбійського університету. Коронавіруси є майстрами мімікрії, особливо з білками комплементу.

Серед інших результатів, що зв’язують комплемент із COVID, дослідники виявили, що люди з віковою макулярною дегенерацією – розладом, викликаним надактивним комплементом, – більш схильні до ризику розвитку важких ускладнень і смерті від COVID.

Зв’язок із комплементом передбачає, що наявні ліки, які пригнічують систему комплементу, можуть допомогти в лікуванні пацієнтів із важким захворюванням.

Читайте також:  Щоденне вживання молока пов'язали із підвищеним ризиком розвитку раку

Автори також виявили докази того, що активність згортання крові пов’язана з тяжкістю COVID і що мутації в певних генах комплементу й коагуляції пов’язані з госпіталізацією пацієнтів із COVID.

“Разом ці результати дають важливе уявлення про патофізіологію COVID-19 і малюють картину ролі комплементу і шляхів коагуляції у визначенні клінічних результатів пацієнтів, інфікованих коронавірусом”, – сказав Саги Шапіра, доктор філософії, який проводив дослідження.

Білки-комплементи працюють подібно до антитіл і допомагають знищувати патогенні мікроорганізми, прилипаючи до вірусів і бактерій і позначаючи їх для знищення. Комплемент також може збільшити коагуляцію й запалення в організмі.

Читайте також:  Cancer Prevention Research: доступні продукти ефективно захищають від раку

“Новий коронавірус, імітуючи білки комплементу або коагуляції, може привести обидві системи в гіперактивний стан”, – зазначив Шапіра.

Дослідники виявили, що серед 11 000 пацієнтів, що госпіталізовано в медичний центр Colvingia University Irving з підозрою на COVID-19, більш ніж 25% – із віковою макулярною дегенерацією – померли, порівняно із середнім показником смертності 8,5%, і приблизно 20% потребували інтубації. Більш високі показники смертності та інтубації не можуть бути пояснені відмінностями у віці або статі пацієнтів.

“Комплемент також більш активний під час ожиріння й діабету, і може допомогти пояснити, принаймні частково, чому люди з такими захворюваннями також мають більший ризик смертності від COVID-19”, – сказав Шапіра.

Читайте також:  Про що розповість наліт на язиці?