Міністерство освіти і науки України готове впроваджувати нововведення, які дозволять навчатися дітям з аутизмом. Про це заявила Віра Шинкаренко, керівник відділу інклюзивної освіти та інтернатних закладів МОНУ, консул Аутизм Європа під час візиту до школи-садок «Дитина з майбутнім».

Дітям-аутистам для розвитку необхідно відвідувати звичайну школу, однак стандартну шкільну програму вони не можуть освоїти. Тому за кордоном широко використовується інтегроване навчання. В Україні таке навчання поки повністю відсутня.

Представник Міносвіти повідомила, що міністерство готове підтримати створення пілотного проекту інтегрованого навчання. Фонд допомоги дітям з синдромом аутизму «Дитина з майбутнім» обіцяє допомогти з отриманням, перекладом і адаптацією іноземного досвіду.

Читайте також:  Які захворювання можуть розвинутись при нестачі йоду?

Інтегроване навчання – це поступове включення дітей з аутизмом до загальноосвітнього середовища. Там вони займаються за індивідуальною програмою, за умови перебування їх у школі протягом навчального часу. Такий підхід корисний не тільки для аутистів, але і для звичайних дітей – він допомагає формувати толерантне ставлення до особливих людям.