Напередодні новорічних свят британський стоматолог Крістофер Орр (Christopher Orr) попередив, які алкогольні напої є найгіршими для здоров’я зубів. Матеріал відповідного змісту опублікувало видання The Sun.

За словами фахівця, будь-який алкоголь позначається негативним чином на здоров’ї зубів. І все ж найнебезпечнішими є шампанське, біле вино, напої, які змішують з солодким, кислим або шипучим, таким як кока-кола.

«Коли ви втрачаєте частину зуба, його вже не можна відновити, тому вкрай важливо зберегти те, що є. Солодкі і кислі варіації – це найгірше, так як мова йде про пом’якшення емалі. Варто враховувати і частоту вживання, так як природний захист організму – слина, але для цього потрібен час, зазвичай близько півгодини», – зазначив Крістофер Орр.

Стоматолог додав до списку і червоні вина, такі як Піно Нуар. Причиною цього є високий вміст цукру. У тому випадку, якщо відмовитися від алкогольного напою немає бажання, щоб не зіпсувати святковий настрій, варто використовувати соломинку, яка зменшує контакт алкоголю з зубами. Не буде зайвим і полоскання рота звичайною водою, що допомагає слині знизити кислотність у роті.

“Насолоджуйтеся новорічним сезоном, але робіть це відповідально”, – підсумував стоматолог.