Світу загрожують небезпечні захворювання: сибірська виразка, чума, віспа і жовта лихоманка, які можуть прокинутися будь-якої миті.

Їхні екземпляри зберігаються в лабораторіях по всьому світу, а заповідники збудників є і в Україні. Бацили можуть мутувати і навіть втекти з таємних лабораторій, передає ТСН. (Щоб подивитися відео, проскрольте до кінця екрану)

На Одещину два роки тому повернулася сибірка. В області нарахували 430 потенційно небезпечних об’єктів, де тварини можуть підчепити захворювання, а загалом по Україні – понад 3,5 тисячі. Хвороба може навіть прорости з травою, яку з’їсть худоба.

“Ця спора – вона дуже міцна, покрита спеціальною оболонкою. 110 градусів і потрібно десь 40-50 хвилин, щоб убити цю спору”, – розповіли фахівці.

Читайте також:  Алкоголь викликає руйнівну втрату зору - лікар

Що стосується чуми, вона не така живуча, як сибірська виразка, запевняє лікар-інфекціоніст Юрій Жигарєв. Однак бактерії продовжують мутувати і проявляють стійкість до антибіотиків.

“Простими словами, бактерія просто вчиться випльовувати те, що їй не подобається, і вона таким чином може випльовувати один антибіотик, і те ж саме вона може робити із супер новим антибіотиком”, – пояснила мікробіологиня Олена Лівінська.

Воскреснути може і таке захворювання, як віспа.

“Я знаю, що зберігається банк вакцин і збудників у Росії та в Америці”, – розповів старший науковий працівник Української військової медичної академії Валентин Нарожнов.

У лабораторіях можуть виготовляти біологічну зброю з патогенних організмів.

Читайте також:  Ці олії та продукти важливо виключити з раціону, щоб прибрати жир з живота

“Ці штами були вироблені не для того, щоб вбивати старих і маленьких, а репродуктивний вік – від 17 і до 50 років”, – розповів учений.