Як розповіла доктор медичних наук Марина Стеніна неприємний запах поту, що виходить від тіла людини, насправді, може бути ознакою раку, але не на ранній стадії хвороби.

– Більш того, в таких випадках зазвичай мова йде про далеко зайшли, некурабельних (невиліковних) випадках, — сказала вона.

Крім того, незвичайний запах може бути запахом захворювань шлунка, карієсу, гнійних ран, тобто це загальний симптом важких станів, підкреслила лікарка. При цьому специфічних запахів, які допомагали б нам відрізнити саме ракового пацієнта, не існує, вважає Стеніна.

Рак на ранній стадії не дає і больового синдрому: біль виникає, коли пухлина виходить за межі органу. А кровотечі або кров’янисті виділення з’являються вже в процесі руйнування пухлини, тобто на самих пізніх стадіях.

Читайте також:  Ознака, яка може збільшити ризик смерті на 46% протягом 10 років

Існують тривожні симптоми, які можуть бути ознакою онкозахворювань.

До них зазвичай відносять різку необгрунтовану втрату ваги; температуру, яка тримається тривалий час без видимих причин; припухлі лімфатичні вузли; постійний кашель і осиплість голосу; незагойні виразки і зміна виду родимок, а також їх зростання і поява нових.

Як раніше розповіла лікар-дерматолог Ірина Скорогудаєва, при онкологічних захворюваннях людина починає більше потіти, a У тіла з’являється специфічний «запах несвіжого м’яса». А від людей, які страждають на цукровий діабет, часто пахне ацетоном або прілими яблуками. При проблемах з печінкою і нирками піт набуває запах аміаку. Ще запах тіла може змінюватися через перебудову гормонального фону в період менопаузи.

Читайте також:  Вживання м'яса пов'язали із порушенням пам'яті