Головний біль в ряді випадків може свідчити про серйозні захворювання. Медики перерахували симптоми, які допоможуть розпізнати розлад.

Якщо крім головного болю, який має пульсуючий і односторонній характер, відбувається погіршення зору – це явні симптоми мігрені. Медики підкреслюють, що мігрень – не невинне захворювання: вона є однією з причин інсультів в молодому віці.

Якщо головний біль локалізується в області чола або очей і супроводжується онімінням і порушенням мови, це може бути прояв аневризми судини головного мозку. Захворювання може привести до смерті або серйозних неврологічних розладів.

Проблеми з концентрацією уваги при головному болю можуть вказувати на струс мозку. У більшості випадків (понад 75%) струс супроводжується непритомністю. Тривалість цього стану – кілька секунд або хвилин, в залежності від тяжкості пошкодження. Навіть легка форма, перенесена на ногах, може змусити звернутися до лікаря через кілька місяців після травми з приводу нестерпного головного болю.

Біль в шиї і висока температура можуть говорити про початок розвитку менінгіту. Це захворювання нерідко призводить до летального результату, тому важливо якомога раніше виявити його початкові симптоми і звернутися до лікаря.

Якщо голова часто болить ночами, це може бути пухлина мозку.

Причинами головного болю також можуть бути: метеозалежність, збій режиму сну, стрес, переїдання, спека, переохолодження, надмірне фізичне навантаження, шкідливі звички (куріння або зловживання алкоголем).