Рідини для полоскання рота виявилися жорстко розкритиковані стоматологами з Великобританії. Подібні засоби здатні викликати у людей карієс, зазначили фахівці.

Дослідження, проведене групою експертів з лондонського центру Fresh Breath під керівництвом провідного британського стоматолога Філа Штеммера показало: що хімічний склад рідин для полоскання рота нейтралізує дію зубної пасти.

«При регулярному застосуванні подібних ополіскувачів, які фактично зводять до нуля захисний ефект паст, у людини неминуче з’явиться карієс», – застеріг Філ Штеммер.

Найбільш ефективними засобом для зубів, стоматолог назвав зубну пасту, щітку і спеціальну нитку. Що стосується рідин для полоскання рота, то вся їх користь, за словами експерта, зводиться лише до того, що вони на нетривалий час освіжають подих. Проте з цим завданням добре справляється і проста більш дешева жуйка, зауважив лікар.

Читайте також:  Психологи назвали 4 основні якості емоційно зрілих та сильних людей

Одне з попередніх досліджень, що проводилося стоматології з Гарвардського університету в США виявило зв’язок між ополіскувачі для рота і появою у людини діабету.

Джерело: МедікФорум