Люди-алергії наражаються на більш високий ризик постраждати від гіпертонії та хвороб серця в порівнянні з тими, хто не має алергії, – висновку про це дійшли вчені Шеньчженьського університету (Китай).

«Людям з алергією можуть загрожувати різкі стрибки артеріального тиску та проблеми із серцем», – цитує китайських дослідників CNN.

На користь такої думки свідчать результати експерименту за участю 10 тисяч людей віком 18 – 57 років. Кожен із учасників проекту страждав на якийсь різновид алергії, харчової, шкірної чи респіраторної. Спостереження та обстеження піддослідних показали: алергіки віком 39 років і старші схильні до найвищого ризику отримати проблеми зі здоров’ям серцево-судинної системи.

Зокрема, вони виявилися схильними до гіпертонії, ішемічної хвороби серця.

Науковці вважають, що подібну вразливість алергіків може пояснювати лікування антигістамінними препаратами, точніше, їх побічними ефектами. Ці ліки можуть звужувати судини, що сприяє зростанню тиску крові на їхні стінки. З огляду на цю особливість антигістамінних препаратів, людям із алергією, які приймають їх, вчені радять обстежити стан серця на наявність можливої ​​ішемії.