Турецький лікар Халіт Еребакан дав рекомендації щодо відновлення дефіциту цинку в організмі природним шляхом. Для цього достатньо включити в раціон деякі продукти.

Цинк допомагає функціонуванню ряду систем в організмі, його нестача негативно позначається на самопочутті. При цьому тіло не накопичує даний мінерал, тому він повинен регулярно надходити ззовні. Нормою для жінок є 8 мг цинку, для чоловіків — 11 мг.

Багато життєво важливого елемента міститься в червоному м’ясі. Зокрема, в 100 грамах яловичого фаршу є більше 40% денної норми. Надмірне вживання такого м’яса підвищує ризик серцево-судинних недуг і онкології, тому краще поєднувати його з дієтою з фруктів, овочів і клітковини.

Багато цинку і в устрицях, добова доза міститься всього в декількох таких молюсках. Серед бобових лідерами за змістом елемента виступають сочевиця, нут і квасоля. На останні особливо потрібно налягати веганам, оскільки з рослинної їжі мінерал засвоюється гірше, ніж з продуктів тваринного походження.

Також можна додати в повсякденне меню гарбузове насіння, кунжут. Всього 30 грамів горіхів щодня вистачить, щоб забезпечити 15% від денної норми цинку. Оптимально робити вибір на користь фундука, арахісу і мигдалю.

Досить цинку також в сирі, молоці і яйцях, які багаті і безліччю інших поживних речовин. Налягати можна на цільнозернові, включаючи пшеницю і рис. До 30% добової потреби в цинку допоможе покрити 100 грамів темного шоколаду з вмістом какао не нижче 70%.

Джерело: sabah