Харчові добавки, як передбачається, мають покращувати загальний стан здоров’я. Але, як і будь-який продукт, у них є побічні ефекти. Деякі більшість навіть не здогадується. Наприклад, про те, що надмірний прийом мелатоніну чреватий кошмарами ночами.

«Більшість добавок з мелатоніном містять від 5 до 10 міліграм речовини, — розповідає доктор Вітні Робан, клінічний психолог і фахівець зі сну. — Було показано, що дозування понад п’ять міліграмів збільшує ймовірність негативних побічних ефектів, таких як нудота, неспокій та головний біль. Ще одним частим побічним ефектом є надміру реалістичні кошмари».

Люди звертаються до мелатоніну для покращення сну. Це гормон, який виробляє організм. Він допомагає засипати вночі, а вдень справлятися зі втомою чи тривогою. Але дослідження показали, що надмірне використання мелатоніну може збільшити тривалість фази швидкого сну, коли найчастіше сняться кошмари.

“Якщо ви проводите більше часу у фазі швидкого сну, логічно, що збільшиться кількість снів”, – розповідає доктор Мішель Дреруп, психолог з поведінкової медицини сну в Клівлендській клініці.

Вона пояснює, що мелатонін також провокує вироблення білка, відомого як вазотоцин, який допомагає регулювати швидкий сон уночі. Збільшена кількість мелатоніну може призвести до більш високого рівня вазотоцину, а отже, збільшення фази швидкого сну і потенційно яскравих снів.