Завершено найбільше у світі дослідження, що стосується генетики артеріального тиску. Британські вчені визначили понад 500 нових генетичних областей, які впливають на показники тиску.

Вчені з Queen Mary University визначили понад 500 нових генетичних областей, які впливають на артеріальний тиск людини. В самому масштабному дослідженні даної теми в історії медицини взяли участь більш мільйона чоловік. В результаті, наука дізналася в три рази більше нових генетичних областей, що впливають на показники тиску. А значить, вчені стали ще краще розуміти спадковий характер гіпертонії. Дослідники визначили значну роль цих генів не тільки в роботі кровоносних судин, але і в надниркових залозах, а також у жирі тіла.

Читайте також:  Лікар назвав душ, який корисний для здоров'я

Підвищений артеріальний тиск є важливим фактором ризику інсульту і хвороб серця. У 2015 році гіпертонія мала пряме відношення до 7,8 млн смертей у всьому світі. Відомо, що такі чинники, як куріння, ожиріння, алкоголь і надлишок солі в раціоні впливають на артеріальний тиск, однак гіпертонія значною мірою є спадковий. Однак до завершення цього дослідження генетична архітектура артеріального тиску не була вивчена досить добре.

Це найбільш значний прорив у справі вивчення генетики гіпертонії на сьогоднішній день. Тепер відомо понад 1000 генетичних сигналів, що впливають на артеріальний тиск. А це дає безцінну інформацію про те, як лікувати гіпертонію.

Читайте також:  Кава, яка вживається без цукру, допомагає скинути вагу