Які б страшні історії не розповідали про щеплення, вони дуже потрібні для здоров’я людини. Лікарі назвали 6 найбільш важливих вакцин, про які ми можемо навіть і не знати.

Вакцина від вітряної віспи. Всі здорові діти у віці від 12 місяців до 18 років повинні пройти через дві вакцини від вітрянки. Експерти рекомендують, щоб першу проводили у віці від 12 до 15 місяців, а другу – від 4 до 6 років. Раніше батьки спеціально посилали своїх дітей грати з ровесниками, вже хворіють на вітрянку. Вважалося, що чим раніше дитина перехворіє сам, тим це краще. Проте вакцина від вітрянки набагато безпечніше самої хвороби, враховуючи той факт, що у деяких людей вітрянка може викликати серйозні ускладнення начебто бактеріальних інфекцій і пневмонії. Дана вакцина є відносно безпечною.

Вакцина від ротавірусу. Це дуже заразний вірус, який може призводити до тяжкої діареї у малюків і маленьких дітей. Досить часто ротавірус провокує блювоту і лихоманку, а при відсутності лікування він викликає важку зневоднення і смерть. Щороку більше 500 тисяч дітей у світі помирає від діареї, і кожна третя смерть пояснюється ротавирусом. Вакцинацію проводять двома або трьома дозами, експерти рекомендують робити щеплення у віці 2, 4 і 6 місяців. Щеплення не проводять тільки дітям, які мають алергію на дану вакцину.

Вакцина від гепатиту А. Звичайно проводиться двома уколами у віці від 6 до 18 місяців. Вона також рекомендується і для дорослих, особливо подорожуючих в ризикові країни. Дана вакцина теж вважається відносно безпечним, серед побічних ефектів відзначаються головні болі, втома і втрата апетиту.

Експерти рекомендують дітям віком від 11 до 16 років дві дози менінгококової вакцини. Менінгококова хвороба це дуже серйозне бактеріальне захворювання, що викликає менінгіт. У деяких зарубіжних вузах в кампуси не пускають студентів, які не пройшли через цю вакцину.

Вакцина від папіломавірусу людини. В ряді країн в обов’язковому порядку проводиться дівчатам-підліткам, а іноді і хлопчикам до вступу в пубертат. Ця вакцина захищає не стільки від самого вірусу, скільки від пухлин, які він провокує.

Комбінована вакцина Tdap. Проводиться дітям, підліткам та дорослим для захисту відразу від правця, дифтерії та кашлюку. Якщо ви не отримували це щеплення, то пройдіть через уколи як можна швидше. Особливо важлива ця вакцина для людей, які контактують з новонародженими.