Всі знають , що звичка палити шкідлива , але не уявляють, наскільки . Якщо раніше серед учених ще лунали боязкі голоси про те , що у тих хто кинув палити людини організм може відновитися , – робота канадських дослідників показала , що це не так.
 
Вчені з Канади переконалися , що стосовно куріння чітко діє закон : курити краще не починати зовсім , ніж починати , а потім кидати . За словами експертів , навіть якщо людина кинула сигарети , його організм зберігає схильність до розвитку певних захворювань. У колишніх курців , « зав’язавших » з тютюном , в нормальний стан повертаються лише деякі гени. Але 124 гени , пошкоджених курінням , ніколи не будуть такими, як раніше , заявили дослідники з Центру вивчення раку у Ванкувері.
 
За словами канадських медиків , паління завдає непоправної шкоди генам , що відповідають за синтез важливих білків , так що шанс захворіти небезпечними захворюваннями у тих хто кинули курити все одно залишається. Наявний матеріал говорить і про те , що клітини дихальних шляхів екс – курців виявляються безнадійно покаліченими : навіть у людей , що кинули палити десятки років тому аналізи показали наявність слідів страшної звички.
 
Втім , результати цього дослідження не повинні наводити на думки те , що кидати курити марно. Кидаючи курити , людина значно знижує свій ризик серцевих захворювань , а ті , хто залишається вірним своїй звичці , наносять додатковий збиток клітинам , з яких складається легенева тканина , нагадують експерти .

Читайте також:  Чому в останні роки рак легенів найчастіше зустрічається у некурців, у жінок та у молодих людей