Біологи з Копенгагенського університету виявили, що відключення конкретного гормону не дозволяє збільшуватися жировій тканині в організмі.

Вченими був проведений ряд експериментів з мишами. У ході дослідження фахівці помітили, що вплив на гормон висфатин, який присутній в жирі, перешкоджав збільшенню ваги.

Примітно, що миші, у яких вдалося відключити гормон повноти, дотримувалися раціону, який, за словами вчених, відповідає раціону людини, яка постійно вживає піцу і бургери. В іншій групі, де гризуни харчувалися аналогічним чином, але у них не було деактивовано гормон, набір ваги був якраз закономірно інтенсивним.

«У позбавлених висфатину гризунів, які харчувалися «фастфудом», жирові відкладення не тільки не збільшилися, але і організм в цілому краще контролював рівень глюкози в крові», – констатували автори роботи.

Чи означає це, що і у людей подібним же чином можна видаляти гормон висфатин, щоб захиститися від ожиріння? З’ясувалося, що ні. Вчені відзначили, що це було б занадто грубим рішенням проблеми – необхідно ще з’ясувати, наскільки безпечним для організму може бути таке втручання. Тим не менш, отримані дослідниками дані можуть виявитися дуже корисними в боротьбі з ожирінням та метаболічними розладами.

Джерело: МедікФорум