Повністю вилікуватися від аденокарциноми можна в тому випадку, якщо звернутися за допомогою на ранній стадії захворювання. Ймовірність повного лікування на першій стадії аденокарциноми становить більше 90%!

Що таке аденокарцинома

Аденокарцинома – це злоякісна пухлина, яка розвивається з залозистих клітин. Розташовуватися таке злоякісне новоутворення може в різних внутрішніх органах, слизових оболонках або на шкірі.

Найчастіше аденокарцинома розташований у наступних органах:

  • Передміхурова залоза. Рак передміхурової залози майже завжди являє собою аденокарциному простати.
  • Легені. Аденокарцинома легенів – це один з найпоширеніших видів раку легенів.
  • Підшлункова залоза. Більше 80% випадків раку підшлункової залози являють собою аденокарциноми.
  • Товста кишка. Згідно з медичною статистикою, понад 95% випадків раку товстої і прямої кишки являють собою залізисті злоякісні новоутворення.
  • Стравохід. Рак стравоходу найчастіше є аденокарциномою.
  • Печінка. Нерідко злоякісна пухлина в печінці розвивається з залозистої тканини. У ряді випадків відбувається метастазування печінки з інших вогнищ, наприклад, кишечника або шлунка.

Аденокарцинома: причини

Основні причини аденокарциноми

Справжні причини розвитку пухлини залозистої тканини невідомі. Більше того, оскільки аденокарцинома може виникати в різних органах єдиної причини появи патології бути не може.

Появі злоякісної пухлини в легенях і слинних залозах сприяє куріння. Що стосується аденокарциноми печінки, то тут потужним провокуючим фактором виступає надмірне вживання алкоголю та вірусні гепатити.

Безумовно, як і щодо будь-яких злоякісних пухлин, велику роль грає спадкова схильність. Якщо в родині хтось хворів аденокарциномою, то існує підвищена ймовірність розвитку патології. У такому разі слід регулярно обстежуватися на предмет розвитку патології.

Як лікують аденокарциному

Лікування аденокарциноми проводиться за допомогою наступних методів:

  • Хірургічне лікування. Це основний метод лікування. На початкових стадіях пухлину можна видалити повністю. Хірург видаляє пухлину і навколишні здорові тканини, щоб позбавити пацієнта від злоякісних клітин, які можуть проникати в сусідні тканини.
  • Променева терапія. В даний час існують лінійні прискорювачі для променевої терапії, які прицільно вражають пухлини, не торкаючись при цьому здорових тканин. Як правило, променева терапія застосовується у поєднанні з хірургією і хіміотерапією.
  • Хіміотерапія. Для пригнічення росту пухлини і знищення злоякісних клітин використовуються цитостатичні препарати. В залежності від ситуації, хіміотерапія може використовуватися до або після операції.

Лікування аденокарциноми

Прогноз виживання: все залежить від стадії

Виживаність при злоякісних захворюваннях залежить від того, на якій стадії було розпочато лікування. Якщо раніше людина з раковою хворобою помирала, то тепер завдяки досягненням медицини людину можна вилікувати або, принаймні, домогтися стабільної ремісії на кілька років.

Як правило, якщо лікування раку розпочато на першій стадії хвороби, то є дуже хороші шанси (більше 90%), що хворобу можна вилікувати повністю. На першій стадії пухлина обмежена і невеликих розмірів, що дозволяє її видалити хірургічним шляхом без наслідків для здоров’я пацієнта. На другій стадії ймовірність повного лікування також висока, але нижче, ніж на першій (близько 75%). Пацієнт зі злоякісною пухлиною третій стадії в 50% випадків виживає довше 5 років після лікування, а при термінальній, четвертої стадії, п’ятирічна виживаність становить до 15%.

Як і в інших випадках злоякісних захворювань, виживання пацієнта при аденокарциномі також залежить від стадії хвороби.

Аденокарцинома на першій стадії майже у 90% випадків лікується повністю. Особливо, якщо пухлина не межує з життєво важливими анатомічними структурами, то прогноз при першій стадії, як правило, сприятливий.

Пацієнту видаляють пухлину і деяку кількість навколишніх здорових тканин. Таким чином, у пацієнта більше не залишається злоякісних клітин в організмі. Щоб уникнути рецидиву після видалення пухлини пацієнту слід регулярно обстежуватися у лікаря.

Що стосується аденокарциноми другій стадії, то в даному випадку п’ятирічна виживаність після лікування становить 75-77%. Іншими словами, все ще зберігається шанс на повне одужання. Після видалення пухлини можливе проведення хіміотерапії для знищення залишкових злоякісних клітин, які можуть залишатися після хірургічної операції.

Лікарі-онкологи дають 50% виживаність пацієнтів, що звернулися за лікуванням на третій стадії захворювання. Що стосується четвертої стадії аденокарциноми, то п’ятирічна виживаність становить до 25%.

Профілактика аденокарциноми

Профілактика аденокарциноми

На жаль, наука і медицина поки ще не розробили дієвих профілактичних засобів стосовно аденокарциноми. Єдиний ефективний спосіб запобігти розвитку патології – регулярне обстеження після 30 років, коли ймовірність розвитку патології збільшується. Особам, у яких в роду є родичі, що страждали аденокарциномою, слід два рази на рік проходити обстеження. Це особливо стосується жінок, у яких в родині були родичі, хворіли злоякісними захворюваннями матки, яєчників і грудей.

Пам’ятайте, що генетична схильність до пухлинних захворювань, в тому числі і до аденокарциноми, може реалізуватися при дії ряду факторів. Тому здоровий спосіб життя, фізичні навантаження, відмова від шкідливих звичок і достатнє вживання овочів і фруктів знижують вірогідність розвитку патології.