Прихильники теорії про користь голодування отримали новий привід так вважати. Вчені з Массачусетського технологічного інституту переконалися в тому, що голодування може звернути назад фізіологічний процес старіння.

«Добове голодування здатне звернути назад старіння стовбурових клітин кишечника», – заявили біологи на сторінках журналу Cell Stem Cell.

Стовбурові клітини кишечника, як вчені змогли встановити, контролюють виробництво клітин шлунково-кишкового тракту, відповідальних у свою чергу за різноманітний функціонал. Але в міру віку клітини кишечника регенерують все гірше, що посилює загальне старіння, оскільки в зв’язку з таким уповільненням у виробленні клітин організм стає вразливим перед інфекціями і пухлинами.

Читайте також:  Як зберегти здоров'я мозку: найшкідливіша харчова звичка

Експеримент з тваринами, яких вчені змусили голодувати протягом доби, показав: у результаті такого досвіду кишечник гризунів починав працювати як у більш молодих особин. За словами дослідників, клітини кишечника переключалися на розщеплення жирних кислот замість глюкози для отримання енергії, що поліпшувало загальну здатність тканин до регенерації.

«Таке перемикання відбувалося в результаті активації специфічних факторів PPAR – жирових метаболічних сенсорів. Дане специфічне поєднання імітує ефект від дієти, сприяє омолодженню клітин кишечника», – повідомили автори наукового проекту.

Раніше вчені вже доводили, що обмежене споживання калорій збільшує потенціал довголіття у клітин людського тіла.

Зокрема, голландськими дослідниками було виявлено, що на тлі голодування знижується рівень запалення, що зачіпає клітини головного мозку, при якому гальмується процес зростання мікроглії, що приводить до розвитку хвороби Альцгеймера.

Читайте також:  Як зрозуміти, чи засвоюються вітаміни з продуктів?

Джерело: МедікФорум