Вчені з США та Австралії довели, що аспірин здатний прискорити розвиток онкологічного захворювання при схильності до нього. В експерименті взяли участь 19,1 тис. людей старшого віку без деменції і проблем з серцем, через 4,7 року у деяких розвинувся рак.

Дослідники провели перше рандомізоване спостереження, в рамках якого пацієнти приймали малі дози ацетилсаліцилової кислоти (аспірину), при цьому одна порція не перевищувала 100 мг. До наукового експерименту залучили чоловіків і жінок у віці 70 років і старше, учасників досвіду випадковим чином розподілили на дві групи.

Першій давали аспірин, другий-плацебо. Через майже п’ять років у 981 волонтерів, які приймали аспірин, розвинувся рак. У підгрупи, якій давали плацебо, онкологічне захворювання з’явилася у 952 учасників. Фахівці відзначають, що значущих відмінностей між групами по виникненню раку в цілому не було.

Аспірин прискорив ризик ураження небезпечним захворюванням, рак на рівні метастаз діагностували в 19% випадків, а 22% недуги – на IV стадії. Дослідники зробили висновок, що названий препарат збільшив ризик смерті учасників першої групи в порівнянні з особами з другої групи, які приймали плацебо.

Джерело: actualnews