Американський дослідник Ден Бюттнер знайшов у світі кілька “аномальних зон”, де люди доживають до 100 і більше років. Він уважно вивчив їхні звички, узагальнив і дав рекомендації тим, хто хоче прожить довге і щасливе життя.

Аномальні зони довголіття в світі

Острів Сардинія

Тут багато довгожителів серед пастухів. Їх відрізняє висока фізична активність (ходять по горах та пасуть овець), харчування, багате ячменем, овечим сиром, хлібом і вином. У них багато дітей.

Окінава (Японія)

Основа їх дієти — картопля батат і тофу (соєвий сир). Батьки прагнуть подружити своїх дітей з сусідськими з самого раннього віку. Зазвичай ця дружба залишається на все життя. Жителів Окінави відрізняють численні і тісні соціальні контакти.

Лома-Лінда (Каліфорнія)

Багато часу проводять на природі, ходять на церковні служби. Дуже дружні, підтримують сусідів, відчувають духовну близькість з оточуючими людьми. Їдять в основному рослинну їжу, не зловживаю алкоголем і не курять.

Острів Ікарія (Греція)

П’ють вино власного приготування, займаються сільським господарством, підтримують тісні родинні і дружні зв’язки, сплять не менше 8 годин на день.

Як прожити до 100 років?

1. Їсти багато рослинної їжі, багатої клітковиною.

2. Мати хоча б 3 друга, в який ви впевнені на 100%, і з якими у вас теплі і щирі відносини.

3. Не палити, не зловживати алкоголем.

4. Активно рухатися мінімум 45 хвилин в день — від прогулянок по парку до фітнесу.

5. Вірити в Бога і ходити до церкви.

Джерело: МедікФорум