Мистецтво симуляції ніхто не відміняв, і для науки залишається актуальною проблема відмінності між справжньою болем у людини і удаваним . Спільна робота американських і канадських психологів допомогла фахівцям виявити алгоритм , який , на їх думку , можна використовувати як « детектор болю».
 
Дослідники з Університету Каліфорнії і їх канадські соратники перевірили своє відкриття за допомогою комп’ютерної програми. За завданням учених , комп’ютер за допомогою запропонованого йому алгоритму , відсортував відео – ролики , виходячи зі ступеня інтенсивності больових відчуттів героїв в них. Головне , що цікавило фахівців – чи вийде у програми відокремити сюжети із справжнім болем від роликів з симулянтами .
 
Виявилося , що розроблений вченими евристичний алгоритм CERT досить добре впорався з цією метою і правильно визначив тип і характер болю в 85% відеокліпів. Нагадаємо , що евристичним є такий алгоритм вирішення задачі , правильність якого для всіх можливих ситуацій не доведена , але про який відомо , що він дає досить хороше рішення в більшості випадків.
 
Щоб переконатися в правильності своєї методики , психологи організували ще одну перевірку , але вже з іншим набором відеороликів. І цього разу програма знову успішно відокремила випадки реального болю від зімітованого .
 
На думку авторів дослідження , різниця між справжнім і удаваним болем вловлюється в тонкощах міміки , різної у людей , яким по-справжньому боляче і у уявних хворих. Наприклад , симулянтів викриває положення рота , який вони відкривають регулярно через певні інтервали і на певний час , що майже неможливо помітити звичайній людині , проте відразу фіксується комп’ютером. Експерти вважають , що даний алгоритм можна використовувати як «детектор » не тільки у випадках розрізнення болю , а й для інших ситуацій, що вимагають оцінки здоров’я та емоційного стану людей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ВІДЧУТТЯ БОЛЮ ЗАЛЕЖИТЬ ВІД СНУ