Вчені з Національного університету Чоннам в Південній Кореї заявили, що дратівливість вказує на дефіцит вітаміну В12 – життєво важливого елемента. Необхідно стежити за своїм раціоном, харчування має бути збалансованим і різноманітним.

Роздратування нервової системи можливе через малу кількість в організмі названого вітаміну. До таких випадках спостерігається вітамінодефіцитна анемія, що викликає певні зміни в хімічному складі головного мозку.

У названому органі спостерігається накопичення речовини – гомоцистеїну. Даний компонент здатний викликати розлад психічного здоров’я. Мала концентрація вітаміну В12 в організмі провокує періодичне оніміння ніг або рук.

У людей спостерігаються проблеми з рівновагою і ходьбою, вони скаржаться на утруднену мову. Вказується також на швидку стомлюваність, запалений або опухлий язик. У ряді випадків пацієнти втрачають пам’ять, у них відзначена параноя і галюцинації.

Читайте також:  Інтервальне голодування не збільшує шансів скинути вагу

Щоб поповнювати організм вітаміном В12, необхідно включити в щоденний раціон яйця, молоко і сир, то ж відноситься до риби північних морів і м’яса. Необхідно також періодично вживати свинячу, курячу або яловичу печінку.

Джерело: Express